o mně / blog / poezie / obrazy / životopis / weby / senát / kontakt

Kaleidoskop 2017/19

Systém pro ruletu – zaručený systém, jak vyhrát!

Hazardní začátky

Zahrát si ruletu v kasinu jsem popravdě ještě nebyl, zatímco Sloupsko-šošůvské jeskyně jsem navštívil už asi téměř všechny. Avšak právě moje nedotčenost hazardním prostředím mi, jak alespoň pevně doufám, dovoluje jistou potřebnou nezaujatost. Pokud nepočítám pozorování mého táty, který hrával s kamarády "desetníkový" Mariáš, tak mé první setkání se světem hazardu se událo v roce 1991, kdy mi bylo dvanáct let.

Na chodbě hotelu, kde jsme o prázdninách s rodiči přebývali, se nacházel výherní automat se všemi těmi úžasnými citrónky, třešinkami či švestičkami, co se stále točí dokola, září barvami Las. Ani já neodolal a vhodil 5 Kč a světě div se, vyhrál jsem desetinásobek! Za utržený peníz jsem si ještě téhož dne koupil audiokazetu "Made in Valmez" od kapely Mňága a Žďorp – to abych měl památku na místo pobytu a podpořil lokání hudebníky.

V následujících letech si ještě matně vzpomínám na epizody s pokusy hrát "hazardně" šachy  s mým tehdejším sousedem Tomášem, kde prohravší musel sníst slupku od banánu, vypít naráz 2 litry vody nebo nahý přeběhnout ulici. A konečně proběhla i nějaká drobná vsázka na hokejisty v Naganu (v roce 1998 už jsem byl plnoletý, takže mi tiket bez problémů prodali). Toť snad vše.

Pozor!

Bohužel mě kamarád upozornil na chybu v mém výpočtu v Excelu. Můj omyl spočíval v tom, že jsem při vyšších ztrátových sériích zapomněl znásobit ztrátu z předchozích kol. Systém pro ruletu uvedený níže tedy nefunguje, ale jedná se alespoň o krásné myšlenkové cvičení.

Výsledek vsázení po dvou nebo třech po sobě následujících barvách rulety je vždy +/- 0. Pro ověření lze nahlédnout do souboru XLS, kde je zaznamenáno přes 900 skutečných hodů korunou simulujících červenou a černou a také do XLS souboru, který generuje 10 000 náhodných čísel 1 a 0 s tím, že výsledek vsázení je opět nulový.

Ruleta a známé systémy

Ale zpět k ruletě a k otázce, jak vyhrát. Existují různé "zaručené" systémy sázení, ale popravdě, kdyby fungovaly bezchybně, patrně by už žádná kasina s ruletou nebyla, protože by jednoduše všechna zkrachovala. Možná je však chyba v lidech? Podobně je tomu i se "zaručenými" systémy na hubnutí. Jistě existují, ale problém je, že je lidé nejsou schopni dodržovat. Nebo je problém ještě jinde?

Martingale systém

Tento systém je zcela jednoduchý a skutečně zaručený. Nežertuji! Nejspolehlivější systém, jak vyhrát v ruletě, je sázet stále na stejnou barvu, červenou nebo černou, případně stále na sudou nebo lichou. Říká se mu Martingale.

Logika za tímto systémem je zcela jednoduchá. Statistika říká, že červená a černá musí padat stejně často, tedy přinejmenším pokud vezmete dostatečně velký vzorek náhodných čísel, resp. dlouhou řadu čísel rulety, která následují v kolech za sebou. Při ruletě by tak statisticky měla být skutečně polovina čísel sudá a polovina lichá, resp. červená a černá (číslo nula nechme pro zjednodušení stranou).

Pravděpodobnost změny

Z hlediska pravděpodobnosti je tedy zřejmé, že když padnou dvě červené za sebou, výrazně se zvyšuje šance, že 3. v pořadí bude černá. Nemusí to tak jistě být, ale když padnou tři červené po sobě, je opět vyšší šance, že čtvrtá bude rozhodně už černá, a tak to jde stále dál a dál. Výsledek lze shrnout do myšlenky, že „jednou ta černá musí prostě padnout!“ a čím delší je řada červených, tím vyšší je pravděpodobnost, že příště už dojde ke změně a padne černá (obdobně lze říci také, že s každým dalším gólem, který při útoku střelíte soupeři, se statisticky zvyšuje šance, že příště už minete, protože žádná "šňůra" gólů není nekonečná).

Jednoduchý systém Martingale tedy spočívá v tom, že sázíte stále na stejně stejnou barvu s tím, že při každém nezdaru (padla opačná barva) sázku zdvojnásobíte. Pokud máte v dalším kole štěstí, zdvojnásobením se vám „vrátí“ předchozí prohraná vsázka.

Trhlina v dokonalé myšlence

Se systémem Martingale tedy na první pohled nemůžete nikdy prohrát. Je jen otázkou času, kdy se barva „otočí“ a vy prohrané peníze dostanete zpět i s výhrou. Jenže realita je poněkud složitější. Provozovatelé hazardu jsou na vše připraveni. Pro vsázky jsou určeny stropy. Takže si to představme: při první sázce na černou vsadíte 50Kč prohrajete, při druhé musíte vsadit 100 Kč, pokud i tehdy prohrajete, sázíte již 200 Kč, pak 400 Kč, pak 800 Kč a pokud je strop na sázku 1000 Kč, máte smůlu, už nemůžete pokračovat dále. Znamená to tedy, že série pěti po sobě jdoucích čísel stejné barvy váš skvělý systém promění v popel. Ach jo!

Pokus najít „zlatý střed“ ve statistice

Ale zpět k mému systému, který by byl zaručený, ale počítal s tímto sázkovým stropem. Rozumné je přece zaměřit se na tu část sázky, která se vyskytuje nejčastěji (silná proměnná) a lze se na ní proto nejlépe spolehnout. Je přece zřejmé že dvě nebo tři čísla stejné barvy po sobě se vyskytují v delších řadách rulety rozhodně častěji než třeba pět nebo šest čísel stejné barvy za sebou (obdobně lze říci, že dva nebo tři góly po sobě budou častější než pět či šest gólů v řadě za sebou).

Dva nebo tři a dost!

Vyšel jsem tedy z předpokladu, že systém Martingale by bylo možné upravit zhruba následovně: počkám až padnou dvě nebo tři čísla stejné barvy po sobě a teprve pak uskutečníme první sázku, případně pokud padne číslo s opačnou barvou a já prohraji, tak vsadím ještě jednou, a to dvojnásobek, abych dostal peníze zpět. Nicméně nesázím již „zběsile“ dál pokud se barva neobrátí u mé druhé sázky (reálně tedy již čtyři nebo pět čísel stejné barvy po sobě). Pokud to nevyjde, počkám zase na další příležitost.

Funguje to v praxi?

Abych si tuto teorii ověřil v praxi, respektive zjistil, jestli by s mým vlastním „zaručeným“ systémem sázení šlo skutečně něco vydělat, vzal jsem si malou minci „pro štěstí“, sedl si k televizi a na čtverečkovaný papír zaznamenal několik sérií hodu, nejprve menších, po třiceti hodech, a posléze velkou sérii po devíti stech hodech.

Pokud si hodíte korunou, tedy systém „panna a orel“, jedná se v podstatě o věrnou simulaci principů červená a černá při ruletě. Na závěr jsem barevně označil jednotlivé série, kdy stejná barva (panna nebo orel) padali za sebou a číselně vyjádřil do tabulky níže.

Systém pro ruletu – zaručený systém, jak vyhrát! Systém pro ruletu – záznam čísel

Zaručený systém funguje!

Výsledek je úžasný! Pokud se podíváte, jak by vypadala celková výhra v jednotlivých sériích, je vidět, že bych vždy vyhrál, jednou více, podruhé méně (nejvíce 203 Kč / h., kdy vsázím na změnu po dvou číslech stejné barvy), ale skutečně se jedná vždy o kladný výsledek!

Špatná zpráva však je, že když jsem spočítal čas, který by člověk fyzicky strávil v kasinu, než by proběhlo oněch mnoho desítek nebo dokonce mnoho set jednotlivých kol rulety, trvalo by to nekonečné hodiny a celkový výsledek, tedy přesněji řečeno výtěžek, v penězích by nebyl o mnoho větší, než kdyby se člověk živil nějakou užitečnou a poctivou prací.

S tímto vědomím ukládám můj „zaručený systém na ruletu“ do šuplíku na horší časy. Pokud se však vydáte do kasina, tak si na mě vzpomeňte a rozhodně vsázejte až ve chvíli, kdy padnou po sobě dvě nebo tři čísla stejné barvy. Jedná se rozhodně o optimum a věřím, že toho večera neodejdete s prázdnou. Takže hodně štěstí ve hře!

Pro pobavení

Pro pobavení si můžete prohlédnout ještě alternativní statistiku, do jejíž výroby se pustil šestiletý Filípek, vida svého tatínka, kterak v křesle neustále "cvrnká" mincí jako nějaký automat. Prý mu to vyšlo také dobře!

Systém pro ruletu – záznam čísel - Filípek
Facebook Twitter Instagram